Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako radi ROTACIONI motor?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Angelus

Angelus


Broj postova : 97
Age : 32
Registration date : 26.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptyned lip 17, 2007 9:21 pm

Neću previše dužit sve će vam biti puno jednostavnije objašnjeno u videu nego moje blebetanje,samo ću vam reći ovako.

Dva najpoznatija auta koja koriste Wankelov Rotacioni motor:Mazda RX-8,Mazda RX-7.

Rotacioni motornema klipove(iako bi se mogli ti "trokuti" tako nekako nazvat),manje troši,lakši je,manje je složem,no začudo i više troši.

Mazda RX-8 sa 250 KS troši 11,5 l goriva na 100 kn a košta nova oko 250 tisuća krznaša i ima sjedala za 4,dok pri tome drži sportski dvosjed look.

Volsika,točnije Volkswagen Bora 1,9 TDI troši 5,0 litara na 100 km a ima 90 ks i košta 140 milja krznaša

90x2,7=250KS
5x2,7=13,5 l

Dakle dizelaš sa istom konjažom bi otprilike(iako se to nemože tako izračunati,ovisi od modela te rast nije previše proporcionalan) troši 2,5 l više.

Nije li to jednostavno PREKRASNO.

Inaće jednom je dečko s***o RX -7icu 1.e generacije tako da joj je RAZNJEO motor,poslje toga rx-7ica je još vozila =),bez popravka.No svejedno baš i nie bila u stanju za rejs.

https://www.youtube.com/watch?v=oGrD7FTFLJc

To je sve od mene!uživajte i budite pametni,kupujte Wankela!
[Vrh] Go down
dominik_os

dominik_os


Broj postova : 746
Age : 35
Localisation : SB_vinogorje i OS_sjenjak
Registration date : 14.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypon lip 18, 2007 12:22 am

pa ta potrošnja za benzinca i nijenešto velika ..moja alfa ima 150 ks pa troši oko 15 do 16 litara a ima 100ks manje od mazde ..a šta misliš koliko troši alfa 156 gta sa 250 ks ..garant 20 litara
[Vrh] Go down
Angelus

Angelus


Broj postova : 97
Age : 32
Registration date : 26.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypon lip 18, 2007 12:39 am

rekoh vam,rotacioni su bomba...predobri motori...ako si gledo video kaže na kraju da su skuplji zbog premalo proizvođača i teškog homologiranja van japana Crying or Very sad

al kad malo bolje pogledaš na dugim stazama se 10 puta više isplate zbog goriva od tvoje alfe il nekog trećeg auta...najveća sreća je visoko padajne cjena polovnih japanaca,eo vidio sam neki dan u ogalsu za 140 milja krznaša polovnu rx8icu 05'o godište

zasigurno "bang for the buck" pobjednik
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypon lip 18, 2007 6:24 pm

samo da napomenem to je potrosnja do 100 km/h.... ali kad stisnete malo papacicu vise i natjerati 200 km/h nemojte ni gledati kazaljku od goriva....

na svim testovima mjeri se srednja potrosnja.... ako su toliko hrabri teka stave maksimalnu potrosnju pri velikim brzina a pogotovo u gradu...hehe

primjer : Golf IV 136 KS kada se vozi lijepo do 120 km/h lijepo trosi 5 litara.... vozi konstanto 150 - 200 pa da vidis kako skace potrosnja i do 10 litara a dizelaaaaaaaas je kako svi kazu maloooo trosi..... 10 litara dizela i nije tako malo.....

moj jebeni punto u gradu guta 7-8 litara a samo 60 ks...hehe..
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
gumy

gumy


Broj postova : 178
Age : 37
Localisation : osijek
Registration date : 16.06.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypon lip 18, 2007 9:18 pm

i što bude nakon npr. 100000 km?? kakve imaš procedure sa gašenjem i paljenjem auta?
[Vrh] Go down
Angelus

Angelus


Broj postova : 97
Age : 32
Registration date : 26.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptysri lip 20, 2007 10:38 pm

reć ću ti za jedno 10 godina kad kupim rx8icu/7icu i odvozim tih 100 milja ^^

čuj,izdržljiviji su jednostavniji i bolji ali radi nepristupačnosti skuplji,tako da,skontaj shemu
[Vrh] Go down
gumy

gumy


Broj postova : 178
Age : 37
Localisation : osijek
Registration date : 16.06.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypet lip 22, 2007 7:29 pm

nemogu biti izdržljiviji, taj motor nakon 100000-120000 km možeš baciti, da bi ga ugasio mora raditi u leru nisam siguran koliko vremena, kod paljenja isto ima procedura... za tih 230 ks i neide nešto, a troši ko f1...
[Vrh] Go down
Angelus

Angelus


Broj postova : 97
Age : 32
Registration date : 26.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptyned lip 24, 2007 6:18 pm

nemoš tak šturo izjavit,kak onda objašnjavaš prve generacije mazde rx 7 koje još danas voze bolje od tvog obiteljskog auta,rotacioni motori su jednostavno izdržljiviji
[Vrh] Go down
dominik_os

dominik_os


Broj postova : 746
Age : 35
Localisation : SB_vinogorje i OS_sjenjak
Registration date : 14.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypon lip 25, 2007 12:20 am

nisam siguran al koliko sam ćuo na tv-u da rx8 ..može bez problema preć 250tisuća kilometara...a sad za dalje neznam
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptypon lip 25, 2007 12:58 am

jebes takav auto ako prijedje 100 tis.km i pocne zajebati....

i da napomenem kod rotacionih motora brtve odlaze ko blesave to je jedna od mana tako sam cuo... preko 50 000 prijedjenih kilometara odu brtve u k....
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
Angelus

Angelus


Broj postova : 97
Age : 32
Registration date : 26.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptysri srp 11, 2007 2:57 am

kao što rekoh,svaki auto treba generalku poslije 100tke,osim ak si konj,,,onda ne treba.treba lijes...ali reći da se rotacioni nemože voziti poslije 100tke je idiotizam,bože mili kolko savana vozi još kolko 22 bejki,kolko 1-ih i drugih generacija
[Vrh] Go down
Armani

Armani


Broj postova : 590
Age : 36
Localisation : VG
Registration date : 22.07.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptysub kol 11, 2007 3:06 am

dominik_os je napisao/la:
a šta misliš koliko troši alfa 156 gta sa 250 ks ..garant 20 litara

Potrosi kolko joj natocis lol! lol!

Vozio sam u par navrata 147 GTA i BC je cijelo vrijeme pokazivao oko 22 l/100km... to je bila gradska voznja, normalna bez gazenja...

A isli smo s tim 147 i za ST i do ST-a nam nije bio dosta rezervoar od 60 litara affraid affraid affraid
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptysub kol 11, 2007 10:58 am

ma j... auto koji tolko trosi... ali dobro tko kupi takav auto taj negleda na potrosnju mislim nebi trebao gledati....
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
GTA
Gost




Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptysub kol 11, 2007 11:32 am

Vlasnik je u tu 147GTA ugradio plin,
znaci da je jako gledao potrosnju....haha
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Emptysub kol 11, 2007 12:36 pm

ma znam da ljudi gledaju na potrosnju ali nije mi jasno imaju za skup auto para a kasnije nemaju za gorivo...

ali dobro svatko ima svoje misljenje..... nebi se mijesao...
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
Sponsored content





Kako radi ROTACIONI motor? Empty
PostajNaslov: Re: Kako radi ROTACIONI motor?   Kako radi ROTACIONI motor? Empty

[Vrh] Go down
 
Kako radi ROTACIONI motor?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako radi motor???
» Kako je to ostati bez ulja....
» kako ubacit sliku
» kako zavrsava zajebancija motorista ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: AUTOMOBILI :: TUNING-
Forum(o)Bir: