Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)

Go down 
+5
dominik_os
devan
:::ACO:::
Lordan
Armani
9 posters
Autor/icaPoruka
Armani

Armani


Broj postova : 590
Age : 36
Localisation : VG
Registration date : 22.07.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptypon sij 21, 2008 11:40 pm

Dakle, od bivseg kolege GTA s foruma. Legendarna rally kraljica (6 uzastopnih rally titula) Delta Integrale, medu sirim masama poznatija kao Integralka. 16v izvedba s kraja 90-te godine u Martini izdanju, pogonjena 2.0 turbo motorom snage 205ks, te pogonjena 4x4 pogonm. Kotrlja se na 16" felgama i ljetnim gumama 215/40/16. Upravo je poznata zbog svojih brutalnih ubrzanja i startova kojima naprosto deklasira tzv. konkurente tipa golf v gti, civic type r i slicne jurilice. Poseban sarm joj daju i njene godine ,jer to je jedna od rijetkih auta koji svojeg vlasnika ocaravaju svojim zvukom, motorom, pogonom i na kraju izgledom. Auto se u voznji ponasa i lezi kao po tracnicama, pri ulascima u zavoj nema naginjanja niti podupravljanja, auto slusa sve naredbe vozaca i spremno odgovara na svako dodavanje gasa u bilo kojoj situaciji.

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 6jqbvd

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 2m6936v

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 20t31j9

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 23wv8ls

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 2yvp46p
[Vrh] Go down
Armani

Armani


Broj postova : 590
Age : 36
Localisation : VG
Registration date : 22.07.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 12:41 am

U jutro se probudim, dignem roletu, a sunce zapici drito u oci... Mislim si ''jos jedan obican dan''. Obavim sve jutarnje ''rituale'', sjedam za stol i palim komp. Cim sam doso online iskace mi MSN prozor, kolega GTA... Bla-bla-bla cula-rekla-kazala i tako u razgovoru kolega GTA spomene kak je ovaj vikend sa starim sarafio po Delti i da su isli u probni krug do Kutine preko Siska po staroj cesti i natrag po autoputu... I tak dogovorimo se da doletim do njega da vidim tu opaku pilu. Ulazim u dvoriste a GTA senior i GTA junior ponosno stoje kod garaznih vrata. GTA senior pritisce crveni gumb na daljinskom i vrata ''riznice'' se pocinu polagano otvarati. Nakon nekoliko sekundi ispred mene je zasjala kraljica rallya u martini izdanju... Lagano izguramo auto iz garaze. Snimam ga sa svih stran. Uzivo je auto manji nego sto se cini na slikama. Sjedam u skoljkasti sic koj me doslovno progutao... Sve je bas onako kako treba. Nema nepotrebnih gumbica i ostalih pizdarija... Samo ono potrebno za jedan takav auto, usudio bi se reci sirovina...
Odjednom, nicim izazvan doletava GTA senior i pita: ''Decki hocete krug''. Normalno samo smo to cekali... Jedva se odhrvam sicu iz zagrljaja. Stanem kraj auta, a GTA senior mi pruza kljuceve. Meni nis jasno, ono stari wtf Shocked ??? ''Decki odite krug napravit''... Sa velikom nevjericom sjedam ponovo u onu skoljku od sica. Stavljam kljuc u bravu, dajem kontakt i nakon sto su se pogasile sve lampice palim zvjer... Odjednom iz full protocne dvostruke ispusne cijevi, bez katalizatora, pocne se cuti grmljavina od koje sam se najezio... Pritiscem kuplung lagano dodam gas, a motor se isti cas propne preko 4000 okretaja... Bacam u rikija i izlazim iz dvorista... Lagano klizimo po cesti, isprobavam volan, tvrdocu kocnica i kvacila... Radimo par krugova po kvartu i cekamo da se motor malo zagrije... Nakon 15 minuta leggero cruisinga izlazimo iz kvart i krecemo na brzu cestu prema ZG... Na prvom semaforu smo nazalost bili u koloni. Ispred nas su bila 3-4 auta... Pali se zeleno, lagano se krece, prvu saltam prije 3200 giri, drugu takoder. taman kad je treca dosla na oko 3000 malo se rascistila cesta ispred nas. Napravim jedan slalom i zaobidem preostala dva auta. Stiscem gas na pod, a turbina pocne lagano fuckati na 3400 giri, a na 4000 totalno podivlja... Osjetim snazan udar u leda pri kojem mi je skoro volan izletio iz ruke. Nisam ni dva puta trepnuo vec je pocela tuci bolkada na 7000 giri pri brzini od 170km/h... Taman prebacim u 4 i pali se crveno. Slijedi naglo kocenje... Kraj nas nakon 10-ak sekundi staje zuti seat leon tdi fr (brijem da je to 150ks)... Pali se zeleno i ja lagano krecem dok se ovaj leon grci i przi ko manijak. Na 3500 saltam u drugu, tada nam je leon bio za cca duzinu i pol auta ispred. Pustam kupling, a okretaji padaju na cca 2300, i gas zakucavam u pod... Auto pocne lagano ubrzavati do 3400, al nakon toga se osjeti jebacki sus u leda i Integralka doslovno poleti, ponovo me iznenadi bolkada i na brzinu bacam u trecu. Nakon oih par poteza seat je vec daleko iza nas guseci se u vlastitom dimu... Na sljedecem semaforu ko za inat zeleno svjetlo, ali zato na iduc opet crveno... Kraj nas doletava isti onaj leon, ali ovaj put je lik totalno nezainteresiran, kao pali cigaretu, cacka po radiu... Ja opet lagano krecem, a on jos sporije od mene... Vidi se da je naucio lekciju pa se ne kurci vise... I tak napravimo lagani krug po novom zagrebu trazeci pacijenta da ga skolujemo... Nazalost nismo nasli nista zanimljivog pa se okrecemo i vracamo prema VG... Na semaforu kod obilaznice kraj nas se stvori srebrni audi A6 3,0tdi, unutra neki tatin sinek i sponzorusica kraj njega... pali se zeleno i lik zestoko krece i naravno ostavlja nas, jer mu dajemo da se poveseli... Na zalost zaustavilo ga je crveno svjetlo na iducem semaforu... dolazimo kraj njega... On nas sa podsmjehom gleda, a sponzorusica karj njega samo sta ne pukne od smijeha... Pali se zeleno, aj opet lagano krecem i prvu saltam na 3000, a on nas vec dere ko ''mlade majmune''... U drugoj opet ista prica ko i sa leonom, gas na pod i ceka se da turbian zafucka... druga, do kraja, trca isto i sjebe semafor... Opet ista prica, decko i picka se smiju, a mi jedva cekamo da se upali zeleno... Dizem okretaje na 4000, kupling je na pola i lagano ga cimam. Pali se zuto i lik krece ko manijak, ja krecem na zeleno i nisam jos ni skinuo nogu s kuplunga, a vec blokada... Saltam u drugu, a audi je vec daleeeeko iza nas... Mislim si onak ''ma di ces u kurac''... trosim trecu i cetvrtu skoro do kraja... Auto je vec na 200 km/h... Nevjerojatno kako nabire brzinu... tokom cijel voznje sam se osjecao nekak nestvarno... ko da se to meni ne dogada... nakon pokolja lagano ulazimo u kvart, radimo dva lagana kruga da se turbina ohladi... Vracamo se u dvoriste... Jedva izlazim iz auta... stajem na cvrsto tlo, a noge mi se tresu i adrenalin me pere ko nikad u zivotu... Stvarno prebrutalan auto... Jos uvijek sam pod dojmom i jedva cekam kad ce me opet stricek GTA senior pitati jel hocemo krug...


No TURBO, no fun cheers

Nakon ove Delte vise nista nece biti isto Cool
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 1:19 am

to je prebrutalan auto... u osijeku je bila jedna intergrale al otisla u zg... ma to je prebijesan auto.... a osobito koliko vidim ovaj je ful sredjen... eh da je meni susjed takav kao tvoj...
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
Armani

Armani


Broj postova : 590
Age : 36
Localisation : VG
Registration date : 22.07.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 1:30 am

Lordan je napisao/la:
to je prebrutalan auto... u osijeku je bila jedna intergrale al otisla u zg... ma to je prebijesan auto.... a osobito koliko vidim ovaj je ful sredjen... eh da je meni susjed takav kao tvoj...

Jel bila crvena... sa serijala felgama???
[Vrh] Go down
:::ACO:::

:::ACO:::


Broj postova : 199
Age : 33
Localisation : Osijek
Registration date : 12.08.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 2:02 am

ajde neki filmich na jubito nabaci bounce
[Vrh] Go down
Armani

Armani


Broj postova : 590
Age : 36
Localisation : VG
Registration date : 22.07.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 2:08 am

Nismo nis snimali... nismo ju ni slikali danas...
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 12:12 pm

da crvena je bila... sve serija bila....
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
Armani

Armani


Broj postova : 590
Age : 36
Localisation : VG
Registration date : 22.07.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 12:59 pm

Lordan je napisao/la:
da crvena je bila... sve serija bila....

uuuuuuu ta je bila u jebenom stanju... i imala je one full male retrovizore
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 1:47 pm

ahaaaa....
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
devan

devan


Broj postova : 334
Age : 37
Localisation : Osijek/retfala
Registration date : 23.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 7:54 pm

da... vozio sam se u toj crvenoj.... prejebena je...
[Vrh] Go down
dominik_os

dominik_os


Broj postova : 746
Age : 35
Localisation : SB_vinogorje i OS_sjenjak
Registration date : 14.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 22, 2008 10:09 pm

jeben auto ....
[Vrh] Go down
Ivandija

Ivandija


Broj postova : 326
Age : 38
Localisation : ..::sMrT JaPAncIma::..
Registration date : 27.07.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptysri sij 23, 2008 12:36 pm

bas fora Very Happy
[Vrh] Go down
borna_aerox

borna_aerox


Broj postova : 136
Age : 34
Localisation : ČEPIN
Registration date : 15.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptypet sij 25, 2008 5:21 pm

pohvala armaniu...prvi puta da sam cito neki duzi post...very good..svaka cast..sam tako nastavite s postovima i to!!!
[Vrh] Go down
GTA




Broj postova : 25
Registration date : 29.01.2008

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 29, 2008 9:26 pm

Dobar post kolege Armania i istinit...

Stvarno vrlo malo auta moze joj konkurirat po ubrzanju, drzanju ceste,karizmi,sarmu,izgledu i jos mnogo cemu...

Jednom rijecju je Kraljica...
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyuto sij 29, 2008 11:37 pm

Cekaj ! GTA jel to tvoj auto ???
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
GTA




Broj postova : 25
Registration date : 29.01.2008

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptysri sij 30, 2008 7:04 pm

Od starog kad polozim za godinu dana prepisuje se na mene
[Vrh] Go down
hrvoje

hrvoje


Broj postova : 48
Age : 33
Localisation : BRIJEST
Registration date : 04.08.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptysri sij 30, 2008 7:17 pm

onda dolaziš u osijek s njim da i mi vidimo kak to ide
[Vrh] Go down
devan

devan


Broj postova : 334
Age : 37
Localisation : Osijek/retfala
Registration date : 23.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptysri sij 30, 2008 10:02 pm

GTA je napisao/la:
Od starog kad polozim za godinu dana prepisuje se na mene

ti jos nemas vozacku????
[Vrh] Go down
Lordan
Admin
Lordan


Broj postova : 708
Age : 36
Localisation : Osijek
Registration date : 14.05.2007

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptysri sij 30, 2008 11:34 pm

GTA je mladji od nas tu... al iskreno ja bio ceko i 5 godina za takav auto.... onaj crveni sto je kod nas u os bio uvijek sam za njih gledo... predobar auto... izgled je star ali perfomance predobreeeeeeeeeeeeeeee...
[Vrh] Go down
http://www.felga.tk
GTA




Broj postova : 25
Registration date : 29.01.2008

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptysub vel 09, 2008 10:26 pm

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 2r4s86x

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) 280nkue
[Vrh] Go down
GTA




Broj postova : 25
Registration date : 29.01.2008

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptypet vel 15, 2008 11:28 pm

Malo se sarafilo bilo,neke sitnice tipa dihtung poklopca ventila i tako to jer je vec dao svoje pa je bilo krajnje vrijeme da se zamijeni pa se i to zamijenilo,neke sitnice oko motora, ic je sad u srebrenoj boji,cijev koja ide od ic prema usisnoj grani napokon je slozena kako spada,jer je dolazilo do pucanja i tako,uvijek ima nes radit Very Happy
[Vrh] Go down
GTA




Broj postova : 25
Registration date : 29.01.2008

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptyčet oľu 27, 2008 4:51 pm

I dalje se sarafi po autu,uglavnom cijela unutrasnjost je vani, ostavljena samo instrument ploca,volan i skoljka da se moze upalit i vozit auto...Ukoliko se ne proda krece se na slaganje, varenje i pojacavanje karoserije na kriticnim mjestima, rollbar, mozda lagani tuning motora i sitnice neke Very Happy
[Vrh] Go down
GTA




Broj postova : 25
Registration date : 29.01.2008

Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Emptypet lip 13, 2008 11:01 am

Stigla Astra G u dvoriste,pa ce bit i novih slika... Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty
PostajNaslov: Re: Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)   Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini) Empty

[Vrh] Go down
 
Lancia Delta HF Integrale 16V (Martini)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: AUTOMOBILI :: GARAŽA-
Forum(o)Bir: